Štyri tváre Titusa Zemana budú na prednáškach predstavené v Košiciach a v Bratislave

0 Správy

Saleziáni don Bosca a saleziánska rodina pozývajú na prednášky s autormi dokumentu potvrdzujúceho mučeníctvo prvého slovenského blahoslaveného kňaza z obdobia komunizmu, saleziána Titusa Zemana.
Hostia z Talianska don Pierluigi Cameroni, postulátor pre kauzy blahoslavených a svätých saleziánskej rodiny a Lodovica M. Zanet, autorka oficiálneho životopisu dona Titusa Zemana, sa prihovoria účastníkom v dvoch termínoch a mestách.
V sobotu 10. júna popoludní od 15.00 sa uskutoční prednáška v Košiciach, v Aule Teologickej fakulty v starom meste. V nedeľu 11. júna zas v priestoroch Saleziánskeho mládežníckeho strediska Mamateyova v Bratislave Petržalke.
Postulátor procesu blahorečenia a autorka rozsiahleho životopisu nového saleziánskeho svätca otvoria spoločne témy špecifického mučeníctva dona Titusa či jeho saleziánskych čŕt, ktoré boli a sú dodnes inšpiráciou pre nové povolania. Zamerajú sa však aj na posolstvo a príklad dona Titusa pre ženy a najmä rodiny ako také. Účastníkom zároveň priblížia spôsoby a možnosti prežívania úcty voči osobe ctihodného Titusa Zemana.
Na prednášky v Košiciach a Bratislave je potrebné sa zaregistrovať cez webstránku tituszeman.sk/prednasky.

Zdroj:saleziani.sk

-msk-